A fiatalokat célozza a nagybank az innovatív szolgáltatással

Fiataloknak szóló pénzügyi edukációs applikációt fejlesztett az ausztrál Commonwealth Bank, amivel új szintre emeli a családi bankolás élményét. A fejlesztéshez egy külön csapatot is felvettek, akik kifejezetten a játékos tanulás megteremtésén dolgoztak. Az applikációban rövid leckék és küldetések teljesítésén keresztül ismerkednek meg a személyes pénzügyekkel a fiatalok.

A “Kit” nevű applikációt közel másfél éve dobták piacra, és már akkor is nagyon népszerű volt. Most egy “gamifikációs” szakértői csapattal is bővítették a fejlesztést, és kiadták a játék új frissítését, a “Money Quests”-et. 

A gamifikáció olyan játékbeli elemek alkalmazása, mint például a pontozás, másokkal való versengés, vagy jelvények gyűjtése. A gamifikáció az oktatásban a tanulók motivációjának és tanulási kedvének növelését segíti azáltal, hogy játékszerű elemeket helyez el a tanulási folyamatban.

A “Money Quests” többek között jutalomrendszerrel, avatar-készítő felülettel és küldetésekkel egészítette ki az eddigi applikációt. A küldetések és mini-leckék olyan valóéletbeli kihívások elé állítják a gyerekeket, mint például a megtakarítási célok megfogalmazása. Emellett a felhasználók megtanulják azonosítani az átverő/csaló emaileket és üzeneteket is.

Jelentős növekedés a gyerekek tudásában

Az új frissítéssel véget ér a Kit tesztelési szakasza, amit még 2022 májusában jelentettek be. A Kit eddig a Commonwealth Bank kockázati tőke üzletága, az x15Ventures irányítása alatt állt. A több ezer felhasználóval végzett tesztelés 3-14 százalékos javulást mutatott a gyermekek pénzügyi képességeiben már a használat első nyolc hónapja alatt.

Kit felhasználóval a gyerekek saját számlát és “prepaid”, feltöltős bankkártyát kapnak, így maguk tudják kezelni a bevételeiket és kiadásaikat. A felületen készíthetnek megtakarítási zsebeket, beállíthatnak megtakarítási célokat és “fizetést” kaphatnak a szüleiktől házimunka elvégzéséért cserében. Érintésmentes fizetésre is van lehetőség valamint ATM-ből való készpénzfelvételre. 

A szülők rálátást kapnak a gyerekek bankszámlájára, tudják korlátozni a költekezésüket és jóváhagyhatnak kifizetéseket – mindezt minden gyerekre külön-külön is.

Egyre népszerűbb a családi bankolás

Nem kell az óceánon túlra mennünk, hogy hasonló megoldást találjunk. A Gránit Bank 2022-ben bemutatott Gránit Family mobilapplikációja már kisiskolás, 6 éves kortól elérhető. A számlavezetés díjmentes, és olyan lehetőségeket kínál, mint a megtakarítási zsebek beállítása, azonnali pénzküldés, valamint a szülő is belelát a költekezésbe a saját applikációjából. 

Amerikában a Greenlight hasonló szolgáltatásokkal segíti a családokat a pénzügyek kezelésében. A zsebpénzkártya szolgáltató mobilappján a gyerekek játékos módon tanulhatnak a pénzügyekről, valamint saját bankkártyát is igényelhetnek. A szülők teljes rálátást kapnak a családi költekezésekre, valamint szabályozhatják a gyermekeik költéseit és hozzáféréseit. 

A vállalat egyébként nemrégiben jelentette be, hogy hitelkártyát is kaphatnak a gyerekek. Az USA-ban a hitelpontszám az egyik legfontosabb személyes pénzügyi mutató, a Greenlight hitelkártyával pedig ezt már egészen fiatal korban el lehet kezdeni építeni.

Európában kiemelendő a GoHenry, brit neobank szolgáltatása is, amely a Greenlight-hoz hasonló megoldásokat kínál. A náluk bankoló tinédzserek egyébként direktben a GoHenry számlájukra is kérhetik a fizetésüket. 

(Forrás: Finextra)

(Címlapkép: Kit)