Így neveld gyermekedet pénzügyi tudatosságra könnyedén

Elindult a Peak, a Fintech.hu és a RowanHill Digital legújabb kiadványsorozata a Sparks_EDU, amelynek célja, hogy konkrét, kézzel fogható és a mindennapokba azonnal beépíthető tudást adjon át a fiatalok és azon érdeklődők számára, akik fejlesztenék digitális pénzügyi és fintech ismereteiket. Első kiadványunk ma meg is jelent, az alábbi linken ingyenesen megtekinthető. 

Kiadványsorozatunk a technológia által vezérelt pénzügyi szolgáltatások megismerésében nyújt segítséget, annak érdekében, hogy azok biztonságosan, a lehető leghatékonyabb módon legyenek képesek olvasóink mindennapjainak részévé válni. Havi rendszerességgel megjelenő online kiadványunk idén 12 területről kínál közérthető, naprakész ismereteket.

Fontos, hogy a digitális pénzügyek iránt nyitott felhasználók ne csak a szolgáltatók reklámkampányaiból ismerjék meg az elérhető újdonságokat. Célunk, hogy teljes körű információt kapjanak róluk úgy, hogy a lehetőségeket, valamint a fenyegetéseket is kellőképpen megismerhessék. Reményeink szerint egy olyan edukációs folyamatot indítunk el, amely a hasznosítható tudás megszerzése mellett csökkenti a pénzügyi veszélyeknek való kitettséget.

A Sparks_EDU első kiadványában a családi bankolásról van szó. A pénzügyi tudatosságra való nevelést nem lehet elég korán elkezdeni. Az Egyesült Királyságban például azok, akik nem részesültek megfelelő pénzügyi edukációban gyerekkorukban, ma nagyobb valószínűséggel keresnek kevesebbet, mint azok akik korábban már rendelkeztek a megfelelő ismeretekkel. Erre a problémára nyújthatnak megoldást a fintechek és bankok által is kínált családi banki applikációk.

Segítségükkel már a legfiatalabbak is megismerkedhetnek az alapvető pénzügyi koncepciókkal, ami kulcsfontosságú ahhoz, hogy felnőttként tudatos döntéseket tudjanak hozni. Emellett a szülők számára is kifejezetten hasznos, mivel lehetőséget nyújt gyermekeik pénzügyi tevékenységének ellenőrzésére. A családi banki alkalmazások számos hasznos funkciót kínálnak: megtakarítási célokat; pénzküldést és -fogadást; szülővel közös felületeket; valamint játékos, edukatív tartalmakat.