Amerikába is elviszi a részvénykereskedést a Revolut

Tizenhat hónap után végre megszerezte értékpapír-forgalmazói engedélyét a Revolut az Egyesült Államokban, így hamarosan a vállalat USA-beli ügyfelei is hozzáférnek majd a Revolut részvénykereskedési funkciójához. Az engedély megszerzésével a brit neobank akár a piacvezető szereplőkkel, a Robinhooddal és az eToroval is felveheti a kesztyűt az országban. 

A Revolut alapítója és CEO-ja, Nikolay Storonsky az alábbi módon kommentálta a fejleményt: “Egy olyan appot akarunk létrehozni, ahol az emberek pénzügyi életük minden aspektusát képesek lebonyolítani a bankolástól kezdve a valutaváltáson keresztül egészen a kripto- és részvénykereskedelemig. Elkötelezettek vagyunk a részvénykereskedelemhez való hozzáférés korlátainak ledöntése mellett, legyen szó a minimum egyenlegekről vagy épp a bonyolult felhasználói felületekről.”

A vállalat amerikai CEO-ja, Ronald Oliviera elmondta, hogy az amerikai pénzügyi szektort szabályozó hatóság, a FINRA gondosan megvizsgálta a Revolut helyzetét és számos kérdést tett fel a vállalatnak, hogy meggyőződhessen a pontos felhasználói élmény jellegéről. Időt vett igénybe, hogy teljesen megbékéljenek a tervekkel, de szerencsére sikerült eljutni az engedély kiadásához. A Revolut kereskedési és befektetési platformja partnerük, a DriveWealth révén jut majd el az amerikai ügyfelekhez. A vagyonkezelési infrastruktúra szolgáltatásával foglalkozó amerikai fintech egyébként nemrég maga is jelentős mértékű, 450 millió dolláros tőkebevonást zárt le augusztusban.

A bevezetés révén az ügyfelek először ETF-ekhez (tőzsdén kereskedett alapokhoz), valamint a New York-i Értéktőzsdén és a NASDAQ-en elérhető vállalati részvényekhez férhetnek majd hozzá. Ezt követően érkeznek majd a frakcionális részvények, valamint lehetőség lesz a kártyás tranzakciók felkerekítésekor létrejött különbözetek befektetésére is. 

Érdekes egyébként, hogy Nagy-Britanniában a Revolut befektetései szolgáltatásai között mostanában kissé háttérbe szorult a részvénykereskedelem, ugyanis hatalmas népszerűségnek örvend a kriptokereskedelem, ami a 2020/21-es pénzügyi évben a vállalat bevételeinek 20%-áért volt felelős. Akárhogy is alakul mindez a jövőben Amerikában, a mostani bejelentés jelentős fegyvertény a Revolut számára, hiszen ennek segítségével a tengerentúlon is fellendülhet az ügyfélakvizíció és egy újabb kulcsfontosságú piacon tehet szert szignifikáns piaci részesedésre a vállalat.

Forrás: AltFi

Bátorfi Botond