Megduplázta veszteségét a Revolut

A Revolut veszteségei duplájára emelkedtek az elmúlt évben, elsősorban a vállalat által bevezetett sok új szolgáltatás miatt. A Revolut 2019-ben a bevételek és az ügyfélszám gyors növekedése ellenére 106,5 millió fontnyi veszteségről számolt be, ez az összeg 2020-ban közel kétszeresére, 207 millió font fölé emelkedett.

Érdekes a neobankok piacán megfigyelhető egyre inkább nyíló stratégiai olló: a szolgáltatók egy csoportja a lassabb növekedést, és jobban definiált ügyfélszegmenseket választva képes nyereséget termelni, ilyen például a Wise, a Stripe vagy a Starling Bank. A Revolut azonban a másik halmazban foglalja el helyét: már már hazardőrnek tűnve mennek előre, és egyelőre úgy tűnik, hogy kizárólag az ügyfélszám növelés, és a funkciók számának bővítése a cél, kérdés, hogy ez mikor és hogyan tud profitba fordulni.

A vállalat – amely a hírek szerint jelenleg egy 250 millió dolláros tőkeinjekciót készít elő – optimistán kommentálta a friss adatokat. Hangsúlyozták például, hogy a bevételek 222 millió fontra növekedtek, ezt elsősorban a pandémia alatti költekezés, valamint a kriptovalutákkal való kereskedés iránti kiemelkedő igény tették lehetővé. A Revolut bevallása szerint a kriptoszolgáltatásokból nagyjából 39 millió font jövedelme keletkezettt, ez a teljes bevételeinek közel 20%-a. A felhasználók száma szintén markánsan növekedett, a 2019 végi 10 millióról 14,5 millióra, míg a vállalat fennhatósága alá tartozó betétek összértéke 96%-kal emelkedett és elérte a 4,6 milliárd fontot. 

Nik Storonsky, a Revolut társalapítója és CEO-ja azt mondta: „Huszonnégy új lakossági és vállalati terméket dobtunk piacra, működésünket kiterjesztettük az USA-ba, Japánba és Ausztráliába, banki szolgáltatásokat is piacra dobtunk Litvániában, mindeközben pedig jelentősen javult a bevételtermelő képességünk. 2021-et egy ellenállóbb és produktívabb vállalatkánt kezdtük meg, ami segít majd bennünket a robbanásszerű növekedés elérésében.”

A Revolut, amely 7 éves története során még sosem számolhatott be nyereségről azt mondja, hogy 2020 utolsó két hónapjában már sikerült profitot termelniük, ez a trend pedig saját bevallásuk szerint 2021 első negyedévében is folytatódott.

Forrás: Finextra

Bátorfi Botond