Hivatalosan is megérkezett az új PayPal szuperapp

Hivatalosan is megérkezett a PayPal várva várt szuperappja. Az alkalmazás mind kinézetében, mind termékpalettájában megújult és kész beteljesíteni célját: egy helyen kiszolgálni felhasználóit mindennapi pénzügyi tevékenységeikben.

A PayPal már 2020 óta tervezte egy szuperapp létrehozását, amivel fel akarták venni a versenyt a szofisztikált, innovatív megoldásokat nyújtó neobankokkal a digitális pénzügyi térben. Idén júliusban Dan Schulman vezérigazgató azt nyilatkozta, hogy az új alkalmazás kódja már készen is áll és az elkövetkezendő hónapokban fokozatosan bevezetik az új funkciókat.

Most meg is érkezett az első verzió. Az új szolgáltatások közül, kategóriától függetlenül a Direct Deposits tűnik a legfontosabbnak a szuperappá válási törekvésekben. A szolgáltatáson keresztül érhető el a felhasználók fizetése, sőt lehetővé tették, hogy akár két nappal a folyósítás előtt hozzá lehessen férni a pénzhez. Ezzel egyenesen az alkalmazásra terelik a felhasználók pénzét, ahol további szolgáltatások sora várja, hogy rajtuk keresztül intézzék a mindennapi tevékenységeket.

Az új dashboard több, tág menüben összegzi a különböző szolgáltatásokat. A Wallet tab, vagyis tárca menüben lehet különböző bankkártyákat és számlákat kötni a PayPal fiókhoz, valamint ebben a menüben lehet igényelni a PayPal saját debit- és hitelkártyáit, vagy cash cardját. Továbbá, a fent említett Direct Deposits szolgáltatás is ebből a menüből érhető el.

A Payments tab, vagyis fizetési menü az eddig megszokott PayPal funkciókat tartalmazza, például a felhasználók közötti tranzakciókat, nemzetközi utalást és adakozást. A menün belül érkezik két új funkció, egy számlakezelő és egy üzenetváltó szolgáltatás. A számlakezelő szolgáltatás keretében az alkalmazásból is el lehet intézni a különböző számlák kifizetését 17 ezer partnernél. Ezt különböző kisegítő funkciók támogatják, például emlékeztetők vagy a PayPal egyenlegen kívüli forrásból való számlafizetés lehetősége. Az üzenetváltó szolgáltatás összeköti a vevőket és eladókat, vagy a kedvezményezetteket és az utalókat. Ezen a kommunikációs csatornán keresztül meg lehet beszélni egy tranzakció részleteit vagy akár pénzt is lehet kérni, kereskedők és magánszemélyek egyaránt használhatják.

Végül a Finance tab, vagyis pénzügyi menü megtakarítási és kriptovaluta szolgáltatásokat is kínál. A PayPal új megtakarítási termékét, a PayPal Savings-et fontos itt kiemelni. A Synchrony Bank segítségével olyan megtakarítási számlát ajánlanak, ami 0,40%-os éves hozamot hoz. Ez jelentősen magasabb, mint az amerikai 0,06%-os átlag, de elmarad a Chime vagy a Varo maximális hozamaitól. A kriptovaluta szolgáltatások maradnak a régiek, Bitcoint, Ethert, Litecoint és Bitcoin Cash-t vásárolhatnak, tárolhatnak, vagy adhatnak el a felhasználók.

A három fő menü mellett érdemes megemlíteni két további újítást a PayPal részéről. Az első a Shopping hub, amin keresztül közvetlenül az applikációból lehet különböző termékeket vásárolni. A felhasználói élményt személyre szabott ajánlatokkal, exkluzív kedvezményekkel, hűségprogrammal, cashback szolgáltatással és hitelezéssel is fejlesztik. A második újítás a PayPal saját adománygyűjtő megoldása, a Generosity Network. Az alkalmazáson belüli felületen keresztül személyes célokra is lehet pénzt kérni, nélkülözőknek is lehet gyűjteni, valamint kisvállalkozásokat és jótékonysági szervezeteket is lehet támogatni.

Az applikáció termékpalettájának elemei fokozatosan lesznek csak teljesen elérhetők, de még így is csak a tervezett újítások első fázisát teszik ki. A következő negyedévekben a PayPal folyamatosan bővíteni fogja szolgáltatásait. Az egyik legnagyobb célja a vállalatnak például az, hogy felvegyék a versenyt a Robinhooddal. Befektetési termékeik között várhatóan szerepelni fog hagyományos részvényvásárlás, töredékes részvényvásárlás, valamint ETF befektetés. A későbbiekben még érkezik offline QR-kódos fizetés és egy bolti vásárlás során használandó megtakarítási megoldás is.

Forrás: TechCrunch

Qayum Dániel