A holland központi bank szerint a blockchain még nem felel meg a pénzügyi piac igényeinek

A blockchain technológiája még nem áll készen a pénzügyi piacokon történő bevezetésre, áll a De Nederlandsche Bank (DNB) legfrissebb jelentésében.

Egy három évig tartó kísérleti időszak után, amely a blokk-lánc egy típusát, a Distributed Ledger Technology-t (DLT) vizsgálta, a DNB – Hollandia központi bankja – arra a következtetésre jutott, hogy a jelenlegi algoritmusok nem tudják kezelni a pénzügyi piaci infrastruktúrák tranzakcióinak volumenét 100 százalékig biztonságos és energiatakarékos módon. Az intézmény azonban elismerte, hogy a DLT javítja a biztonságot a hackerek ellen.

A bank jelentése szerint a DNB négy prototípust dolgozott ki és értékelt azzal a céllal, hogy jobban megértse a technológiát és annak potenciális hasznát a fizetések és értékpapír forgalom javítása érdekében. A DNB a tesztek eredményeinek értékelését követően arra a következtetésre jutott, hogy bár a blockchain technológiája “érdekes és ígéretes”, a jelenlegi rendszerek, amelyek nem használják a DLT-t nagyon hatékonyak a nagy mennyiségű tranzakciók kezelésében és biztosítják a kifizetések biztonságát.

“A tesztelt blockchain megoldások azt mutatják, hogy nem elég hatékonyak a költségek csökkentése és az energiafogyasztás tekintetében, valamint nem tudják kezelni a tranzakciók nagy számát.”

A De Nederlandsche Bank nem az első olyan bank, amely megvizsgálta a DLT-t.
2017 szeptemberében a Bank of America Merrill Lynch kilátásba helyezte a kereskedelemfinanszírozási blockchain használatát. Márciusban az Egyesült Királyság kincstárja bejelentette a Bank of England és a Financial Conduct Authority kriptográfiai munkacsoportjának elindítását. Ezen kívül a Litván Bank, a Kanadai Bank és a Svájci Nemzeti Bank vezetője is beszélt a kriptográfia és a hagyományos bankszféra közötti kapcsolatról. Az idei év májusában az Infosys, egy globális üzleti tanácsadó cég hét bankkal együttműködve létrehozott egy blockchain-alapú kereskedelmi finanszírozási hálózatot.

Forrás: Ethnews

Szilágyi Viktória