Szabadság helyett nyáron is hajtanak a kkv-k

Az természetes, hogy a munkavállalók szabadságra mennek, de mi a helyzet a cégekkel? A hazai vállalkozásokra szinte egyáltalán nem jellemző az időszakos leállás, ha mégis beiktatnak egy kis szünetet, az jellemzően maximum egy hétig tart, és többnyire az egész céget érinti – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatásából.

A munkavállalók és a cégek is leginkább júliusban és augusztusban mennek nyaralni – fotó: pexels

A K&H kutatása szerint a hazai kis- és középvállalkozások 82 %-ánál még nem is volt példa az időszakos leállásra, sőt, a jövőbeni tervek között sem szerepel, hogy például karbantartás vagy egységes szabadságolás miatt bizonyos időre leállna a cég.

Annak oka, hogy a cégek túlnyomó többsége leállás nélkül igyekszik megoldani a nyári szabadságolásokat, feltehetően az, hogy nem engedhetik meg maguknak az üzletfolytonosság megszakítását.

Azon vállalkozások, amelyeknél volt már leállás, leginkább az jellemző, hogy olyankor az egész cég bezár (67 %), a leállások hossza pedig jellemzően maximum egy hét (43 %), de a cégek egy része (14 %) akár egy teljes hónapos szünetet is beiktat.

A szabadságolást tekintve a július és augusztus mellett még a június és december a legkedveltebb hónapok. A legkevésbé felkapott hónapok a március, április és a november, amikor meg van az esély egy-egy hosszú hétvégére.