Már nem neobankként tekintenek a Revolutra az ügyfelek

Az egyik legismertebb fintech stratégiaváltásáról és evolúciójáról Léder Tamás, a Revolut magyarországi vezetője tartott interaktív beszámolót a Magyar Fintech Szövetség üzleti reggelijén. A MAFISZ első Business Breakfast Talks programjának az MKB Fintechlab adott otthont. A üzleti reggeliken a Fintech Szövetség tagjai találkozhatnak egymással és kötetlen szakmai beszélgetésen ismerhetik meg a meghívott szakmai vendégeket.

A 2020-ban alakult Magyar Fintech Szövetsége (MAFISZ) célja, hogy erősítse a hazai fintech szektorban érdekelt piaci szereplők együttműködését, érdekképviseletét és érdekérvényesítő képességét. A szövetség jelenleg 32 jelentős felhasználói bázissal és bevétellel rendelkező tagot számlál. Korábban mi is beszámoltunk arról, hogy a szervezet Ács Zoltánt, az MKB Fintechlab ügyvezetőjét választotta elnökének. Mellette elnökségi tag lett Kiss Sándor, a Barion alapító-vezérigazgatója. Március 1-jétől pedig dr. Urbán Viktor, a Digitális Jólét Nonprofit Kft. fintech és blockchain tanácsadója főtitkárként csatlakozott a szövetség vezetéséhez.

A MAFISZ egyik első idei programján, a Business Breakfast Talks-on tizenhárom meghatározó  fintech képviselője indította együtt a munkanapot. Közöttük mindössze két hölgy volt volt jelen, jól példázva a nemek jellemző megoszlását a pénzügyi szektorban és a fintech iparágban. Erre a jelenségre reagál a Peak és a Fintech.hu Women in Finance (WIF) kezdeményezése. Gyűgyi Éva, a WIF projektmenedzsere a pénzügyben és a fintechben dolgozó nők támogatására létrehozott programot mutatta be a Business Breakfast Talks résztvevőinek.  Léder Tamás, a Revolut magyarországi vezetője pedig izgalmas interaktív beszámolót tartott a nemzetközi fintech fejlődéséről és hazai híreiről. 

Közel egymillió magyar felhasználója van a Revolutnak

A hazai Revolut ügyfelek egyelőre a fintech litván bejegyzésű cégével szerződnek, de már folyamatban van a hazai fióktelep kialakítása is. Léder Tamás szerint a Revolutnak közel  egymillió felhasználója van a magyar piacon, amely kimagasló a teljes lakosság méretéhez képest. Ezért is tartozik hazánk a 10 legfontosabb európai ország közé, ahol Írországot, Franciaországot, Lengyelországot, és Romániát követve hamarosan saját fióktelepet alakít ki a vállalat. A digitálisan fejlett Írországban a Revolut elterjedtsége a lakosság körében például 60%-os. Az írek már egészen meglepő, hagyományosan készpénzhez kötődő tranzakciókat is Revoluton bonyolítanak. 

Léder Tamás szerint a Revolutot a felhasználók már nem neobankként emlegetik. A vállalat  egyik stratégiai célja az újrapozícionálás. Léder szerint a 21. század természetes technológiai fejlődési ívén jár a Revolut, jó úton affelé, hogy globális nagybankká váljon. Ennek jegyében a vállalat jelmondata is változik. “A Revolut nem egy bankszámla” szlogen korábban ráerősített arra a felhasználók körében, hogy a fintech nem hagyományos bankolást kínál. Léder Tamás szerint ma már jobban helytáll a következő mondat: “A Revolut a bankszámla.”

Ökoszisztéma épül

A Business Breakfast Talks üzleti reggeli  programsorozat része és eszköze a MAFISZ víziójának, hogy egy szabályozott, a fejlődést támogató fintech ökoszisztéma épüljön Magyarországon, amely hozzájárul az edukációhoz és a magyar társadalom digitális fejlettségének növeléséhez is.