Heti fintech hírösszefoglaló

A Revolut újabb biztosítási termékeket dobott piacra

A Revolut összeállt a Chubb biztosítási óriással, hogy bővítse a kínálatában elérhető biztosítási termékeket. Az újonnan bemutatott termékek főként a koronavírus kapcsán kialakult trendekre reagálnak: biztosíthatjuk online vásárlásunkat, termékeink visszaküldésének lehetőségét, sőt akár különféle megvásárolt jegyek fel nem használása ellen is kaphatunk védelmet.

Célkeresztben a digitális jegybankpénz és a zöld pénzügyek

BIS 1930-as megalapítása óta arra törekszik, hogy az éppen aktuális pénzügyi és gazdasági trendeket a lehető legjobban a 63 jegybank által alkotott tagság javára formálja. Az elmúlt évek banki digitalizációs hulláma hívta életre a BIS Innovation hub nevű egységet, amely a legmodernebb pénzügyi technológiai vonalak hasznosítására hivatott, elsődleges célja, hogy ezek az újdonságok konkrét termékké alakuljanak, és a jegykbankokon keresztül elérjék a hétköznapi embereket.

Harc az üveggenerációért

A fintech jelenség néhány éve átütötte az ingerküszöbünket: megjelentek azok az újgenerációs pénzügyi vállalkozások, amelyek logóját mindannyian láttuk már, nevüket pedig többen ismerik, mint a 2008-as válság kirobbanásáról gondoskodó amerikai bankóriásokét.

Mastercard – a fenntartható fejlődés élharcosa

Jó dolognak tartom, amikor államok, vagy államok egy közössége köteleződik el a fenntartható gazdálkodás iránt, de még jobban örülök, amikor magánvállalatok jutnak el ugyanerre az elhatározása. Annak pedig kifejezetten örülök, amikor a világ egyik legnagyobb vállalata hoz meg egy ilyen döntést, sőt, meg is valósítja azt. 

A TransferWise a Goldman Sachs-t és a Morgan Stanley-t bízná meg, hogy tőzsdére vigyék a céget

Már tavaly év végén arról lehetett hallani, hogy a TranserWise készül a tőzsdére. Úgy tűnik a fintech óriás egy újabb lépést tett, hiszen a Wall Street óriásokat kérte fel, hogy koordinálják a Londoni Értéktőzsdére való belépésüket.