Hatalmas holland siker született

Fennállása óta először zárt nyereséges negyedévet a bunq. A holland neobank 2021 végén egyszer már nullszaldóba került, azóta folyamatosan a profitábilis működés elérésén dolgozott a csapat. Ez most úgy látszik sikerült, 2022 utolsó három hónapjában 2,3 millió euró adózás előtti eredményt ért el. A várakozások szerint ez a tendencia fennmarad és 2023-ban éves szinten is nyereséges lesz.

Német és holland neobankok Európa élén

A fintech cég önmagát egy olyan neobankként azonosítja, amely főként a földrajzilag független, azaz folyamatosan mozgásban lévő embereket és vállalatokat szolgálja ki. A mostani eredményről úgy gondolják, felgyorsítja majd a növekedést és a terjeszkedést. A bunq tavaly májusban felvásárolta a Tricountot, egy csoportos költségek megosztására szakosodott szolgáltatót. Ezzel 5,4 millió ügyfélnél tart, amivel az EU második legnagyobb neobankjává lépett elő. Csak a német N26 van előtte nagyjából 8 millió ügyfelével.

“Nagyon büszke vagyok, hogy alig egy évtizeddel az elindulásunk után a bunq szolgáltatás központú üzleti modellje nyereségesnek bizonyult. A felhasználóbarát filozófiánk és pénzügyi sikerünk összekapcsolásával olyan vállalatot hoztunk létre, amely csak addig eredményes, amíg az ügyfelei boldogok.” Ai Niknam, a bunq alapító-vezérigazgatója

Bővül a termékpaletta

Eseménydús időszak áll a bunq mögött. A holland fintech 2021 végén jelzáloghitelek kínálatába kezdett, ami nem kis szó egy neobanktól. Később befektetésekkel, megtakarítási számlával és valós idejű költségkövetési funkciókkal bővítette a kínálatot. Utóbbival az volt a célja, hogy segítséget nyújtson az infláció ellen küzdő ügyfeleinek.

A betétek is szépen növekedtek, mostanra 1,8 milliárd eurót tartanak a banknál az ügyfelek. Ez jelentős, 64 százalékos ugrás a 2021 végi 1,1 milliárd euróhoz képest. Noha ezek még nem igazán nagy összegek, a pozitív tendencia egyértelmű. Nem kérdés, hogy valamit nagyon jól csinál a bunq csapata.

(Forrás: AltFi)

(Borító: Depositphotos)