Beveszi a kriptovilágot az iszlám

Múlt héten az egyik legnagyobb befektetést az Islamic Coin kapta, amely közelebb hozza a kriptovalutákat a világ második legnépesebb vallásához. A tőkebevonási versenyben a Jana Small Finance Bank, valamint a One Trading következik az Islamic Coin után, ugyancsak figyelemre méltó ügyletekkel.

Az Islamic Coin 200 millió dollárnyi tőkét vont be az ABO Digital-től, amelynek így fennállása óta 400 millió dollár külső befektetésnél tart. Ez ez az egyik legnagyobb finanszírozási forduló a kriptopiac történetében, megelőzve többek között a Circle-t, a BlockFit és a Solanát is.

Maga a vállalat az iszlám vallás erkölcsi és morális törvényi előírásainak, a saría törvényeknek megfelelő kriptovalutát és ahhoz szükséges technológiai hálózatot tart fenn. Célja, hogy innovatív pénzügyi megoldásokat kínáljon a nemzetközi muszlim közösségnek.

A befektetéssel együtt az ABO Digital össze fogja kötni az Islamic Coint számos partnerével. A vállalatnak viszont már egyébként is van olyan megállapodása, melynek köszönhetően 300 iszlám bankkal és pénzügyi szolgáltatóval is együtt dolgozhat.

A végső vízió szerint létrejöhet egy olyan pénzügyi hálózat, amely a SWIFT saría kompatibilis alternatívája lehet – fizetési lehetőségek mellett digitális eszköz kereskedési platformmal, valamint tokenizációs megoldásokkal.

Feleannyi pénzt hozott a másik két cég

A másik két legnagyobb tőkebevonás feleannyi pénzt mozgatott meg, mint az Islamic Coin. A Jana Small Finance Bank 5,6 milliárd rúpiát hozott be, ami körülbelül 68 millió dollárnak felel meg. A One Trading pedig 30 millió eurót kapott, ami 33 millió dollárnak feleltethető meg. Igaz, utóbbi még csak Series A tőkebevonási fordulóját tartotta.

A Jana Small Finance Bank nagy hangsúlyt helyez a digitalizációra banki termékei és szolgáltatásai során. Kiemelten kezeli az alulbankolt és bankolatlan lakosságot, akik körében a fintech már többször is bizonyította hatékonyságát.

A One Trading pedig – ahogy arról múlt héten mi is beszámoltunk – a Bitpandából vált ki, mint kriptovaluta-kereskedési platform. A Bitpandával szemben nem feltétlenül a nagyközönséget próbálja kiszolgálni. Helyette a tapasztalt kereskedők, pénzügyi szakemberek és intézményi befektetők igényeire figyelve tevékenykedik.

(Forrás: Crunchbase)

(Címlapkép: Depositphotos)