Spanyol fintech piac

A Fintech Világa mai adásában Suppan Márton és Érczfalvi András a spanyol fintech piacról, valamint a nemrégiben bejelentett Spanish-Hungarian Fintech Bridge projektről beszélgetnek, melynek célja a spanyol és a magyar fintech ökoszisztémák szereplőinek megismertetése egymással, valamint a környező piacokkal. 

Az adás elején elhangzik, hogy a spanyol fintech piacról méltatlanul kevés szó esik, pedig Nagy-Britannia kilépésével ez a piac lehet az EU-s fintech ökoszisztéma egyik meghatározó szereplője, ugyanis számos izgalmas fintech megoldás található meg itt, melyek túlnyomó része valóban spanyol alapítású és központú cég nevéhez fűződik. 

A Hungarian-Spanish Fintech Bridge projekt kapcsán elhangzik, hogy a magyar fintech szereplők számára Spanyolország önmagában is jelentős lehetőségeket rejteget, emellett pedig egy kapunak tekinthető a latin-amerikai piacokra nézve, melyek digitális bankolás és fintech tekintetében egyaránt növekvő jelentőséggel bírnak napjainkban. A megállapodás egyébként három termékvonalra, fintech alszektorra fókuszál majd, melyek az alábbiak: (1) kkv digitalizációs megoldások; (2) családi bankolás; (3) fenntarthatóság, zöld pénzügyi termékek. 

Érdekes, hogy Spanyolország általában konzervatív piacként él a köztudatban a banki és pénzügyi szolgáltatások tekintetében, a valóság ezzel szemben az, hogy a lakosság egyre nyitottabb az innovatív megoldásokra, nem véletlen, hogy a spanyol inkumbensek is érzik a lépési kényszert és igyekeznek digitális szolgáltatásokkal kiszolgálni ügyfeleiket.

Az adás végén Suppan Márton elmondja, hogy a friss megállapodással a Peak két dolgot szeretne elérni: egyrészről szeretnék eljuttatni termékeiket a spanyol és a latin-amerikai piacokon is a lehető legtöbb klienshez, emellett azonban azt is szeretnék elősegíteni, hogy a Magyarországra beragadó, innovatív fintechek kijussanak a nemzetközi piacokra, ezáltal a most még kiaknázatlan növekedési lehetőségeket is képesek legyenek megragadni.