Nehéz napokat élnek az online brókerek

A 2020-as lakossági befektetői robbanás jót tett az online brókereknek, az USA-ban tömegek fektették be ekkor stimulus csekkjeiket és összességében a legtöbb befektető optimista volt a tech részvények kapcsán. Azóta azonban mint minden szektorba, a fintechbe is begyűrűzött a válság, az online brókerek piaca pedig különösen érintett a visszaesésben. A Trend FM-en is hallható Fintech Világa rádióműsor legújabb adásában Suppan Márton és Bátorfi Botond, a Peak szakértői Érczfalvi András műsorvezetővel beszélgettek az online és diszkont bróker cégek lehetőségeiről, valamint arról, hogy mire számíthatunk a piacon.

A pandémiát követő visszaesésben a korábbi egyszeri pozitív hatások megszűntek, a magas infláció miatt erősen csökken a befektetési kedv, a tőzsdék pedig tavaly ősz óta negatív irányba mozdultak el. A kriptovaluták meredek esése is sokak kedvét szegte, hiszen ez egy különösen népszerű eszközosztály volt az újonnan csatlakozó, fiatalabb lakossági befektetők körében. Az ágazat visszaesését nap mint nap új hírek támasztják alá. Korábban beszámoltunk például arról is, hogy a Robinhood megvált alkalmazottjainak 9 százalékától. A jutalékmentes kereskedést biztosító vállalat évekig a legnagyobb fintech nevek egyike volt, azonban manapság főleg hanyatló teljesítményével vagy botrányaival kerül a hírekbe.

A témában korábban az Interactive Brokers alapítója, a világ leggazdagabb magyarja is megszólalt. Péterffy Tamás szerint évekig velünk maradhat az infláció, és a Bitcoin értéke hamarosan nulla lesz.

A Fintech Világa legújabb műsorában szakértőink arra keresik a választ, hogy piaci konszolidáció, időszakos visszaesés vagy tartós átrendeződés látható-e a piacon. Szó esik arról is, hogy milyen új szolgáltatásokkal ellensúlyozhatják az online bróker szolgáltatók a mindenkit érintő pénzügyi folyamatokat és, hogy a jelenlegi helyzetből hogyan profitálhatnak a neobankok.