Nagyot megy a kriptó a szomszédban

Szlovénia lett a leginkább “kriptó-mániás” állam Európában egy nemrégiben közzétett kutatás szerint.

A cryptogambling.tv által végzett tanulmány azt vizsgálta, hogy melyik országban volt a legtöbb internetes keresés kriptovalutákkal kapcsolatos kifejezésekre, majd ezeket a számokat népesség szerint rangsorolta. Ezek alapján Szlovénia került az első helyre havi kb. 100 ezer kereséssel, ami átlagosan 4789 keresést jelent 100 ezer főre vetítve. 

A top ötbe Szlovénia mellett Luxemburg, Hollandia, Finnország és Törökország került be. A top tízben szereplő országok egyébként szigorú szabályozást alkalmaznak a kriptovalutákkal szemben. Hollandia például adót vet ki a kriptovalutákból származó nem realizált nyereségekre is. A cryptogambling.tv elmondása szerint a kevésbé kriptobarát törvények valójában növelhetik a befektetői érdeklődést. A kutatást végző cég szóvivője így nyilatkozott:

„Miközben meglepő lehet olyan országokat látni a top tízben, amelyek keményen fellépnek a kriptovalutákkal szemben, a törvényhozással kapcsolatos hírek valószínűleg felkeltik a média és az emberek érdeklődését. A kriptó még sok ember számára újdonság és sokan még csak most ismerkednek vele. Így bármilyen hírverés biztosan felkelti az érdeklődést, ahogyan azt a Google keresések is mutatják ebben a tanulmányban.”

Európa élen jár a kriptó szabályozásában

Az Európai Parlament zöld utat adott a “Markets in Crypto Act – MiCA” néven ismert kriptopiacokkal foglalkozó törvénynek. Ez az első, globális szinten alkalmazott, a kriptopénz-szektorra vonatkozó szabályozó rendszer. A törvénytervezet fő célkitűzése, hogy minimalizálja a kriptoeszközökkel társuló kockázatokat, definiálva a kriptoplatformok, tokenkibocsátók és kereskedők tevékenységeit. A platformoknak felelősséget kell vállalniuk, ha a befektetők kriptovalutáit elveszítik. A szabályok szerint a szolgáltatóknak tájékoztatást kell nyújtaniuk a fogyasztóknak a működésük kockázatairól, az új tokenek értékesítése pedig ugyancsak szabályozás alá kerül.

(Forrás: Finextra)

(Borítókép: Depositphotos)