Nagy pénz van az autószerelésben

A tavaly év végi hajrá után lassan indul az új év fintech finanszírozási szempontból. Egyedül a Bumper jelentkezett tízmillió dollár feletti tőkebevonással. Bár a Komunal és a Bracket Labs is jelentős befektetésre tett szert, mindkét cég hét számjegyű összeget kapott befektetőitől.

Egy 46 millió eurós Series B tőkebevonási fordulót tudhat maga mögött a Bumper, egy autószerelésre szakosodott finanszírozó cég. A kört az Autotech Ventures vezette, de részt vett a Shell és a Porsche egy-egy befektetési leányvállalata is. A vállalat így összesen 61 millió eurót vont be fennállása során.

A Bumper üzleti modelljének középpontjában az autószerelés köré épülő rugalmas fizetési megoldások állnak. A vállalat lehetővé teszi ügyfelei számára, hogy a szerelésekről érkező számlákat kamatmentes részletekre osszák fel, így nem egyösszegben kell kifizetniük a nagyobb tételeket.

A fintech cég szolgáltatásait jelenleg több mint 5000 márkakereskedés használja Európa-szerte. Már több mint 500 000 autószerelésnél nyújtott segítséget, aminek a fele az elmúlt 12 hónapban ment végbe. Emellett az általa finanszírozott javítások értéke 100 százalékkal, ügyfeleinek száma pedig 80 százalékkal nőtt az elmúlt egy évben.

Szép kezdés a Komunal részéről

A Komunal 5,5 millió dollárt gyűjtött be Series A fordulója keretein belül. A vállalat 2019 óta tevékenykedik Indonéziéban, és jelenleg pénzügyi szolgáltatásainak és technológiájának bővítésére összpontosít az országban.

Megoldásaival olyan ügyfeleket céloz, akik nem férnek hozzá hagyományos pénzügyi termékekhez és szolgáltatoskhoz Indonéziában. Egyik fő terméke egy vidéki kliensekre szabott banki pénzbefizetési alkalmazás, a DepositoBPR, amely a maga nemében az első a régióban. A platform megkönnyíti a betéteket digitális kezelését Indonézia különböző vidéki bankjaiban, valamint finanszírozási lehetőségeket nyújt mikro-, kis- és középvállalkozások (mkkv) számára.

Bontogatja szárnyait a Bracket Labs

A múlt hét legnagyobb finanszírozási fordulói közül a Bracket Labsé a legkoraibb fázisú. A startup még elő-magvető fordulójánál tart, amely során 2 millió dollárt vont be. A finanszírozást a Binance Labs vezette. 

A Bracket Labs a pénzügyi technológiai szektorban tevékenykedik, és a pénzügyi piacokon történő kereskedéshez szükséges eszközök fejlesztésére összpontosít. Fő terméke, a Passage, amely saját fejlesztésű kereskedési platformjának része. Célja, hogy megkönnyítse az online kereskedést, különös tekintettel a piaci volatilitás kezelésére, blockchain technológára építve. A Passage piacra dobásával a startup szeretné egyszerűsíteni a kereskedési folyamatokat és a felhasználók szélesebb köre számára elérhetőbbé tenni a pénzpiaci kereskedést.

(Forrás: Crunchbase)

(Címlapkép: Depositphotos)