Folyamatosan csökken az egykori banki üdvöske ázsiója

Hamarosan bejelentheti 50 millió dolláros tőkebevonását a Varo Bank, az USA egyik legnagyobb digitális bankja. Elsőre ez nagyszerű hírnek tűnhet, viszont árnyalja a képet a tény, hogy mindezt a korábbihoz képest jóval alacsonyabb értékeltség mellett teheti meg a vállalat. A Varo annak idején az amerikai fintech szektor egyik legnagyobb sikersztorija volt, az egykori üdvöske csillaga mégis lefelé ível egy ideje.

Legutóbb 2021 szeptemberében vont be tőkét a Varo, akkor egy hatalmas összeget, 510 millió dollárt kaptak. A befektetők 2,5 milliárd dollárra értékelték a digitális bankot. Most a hírek szerint ennél 40 százalékkal alacsonyabb, 1,5 milliárdos értékelést kaphat a vállalat. A visszaesés elsősorban annak szól, hogy a Varo tavaly aggasztó pénzügyi eredményeket volt kénytelen közölni. Egy ideig úgy tűnt, 2022 végére kifuthatnak a pénzből, olyan nagyok voltak a költségek a bevételekhez képest.

Azóta intenzív költségcsökkentésbe kezdtek és a munkaerő 10 százalékától is megváltak. Így mára a zavartalan működés nincs veszélyben, de a növekedés még mindig jelentősen elmarad a várttól. A 2015-ös alapítású Varo 2020-ban a neobankok körében elsők között szerzett teljes körű banki engedélyt. Ám a nagy lehetőséggel eddig nem tudtak élni, az engedélyszerzés inkább a rengeteg elégetett pénz és energia révén gyakorolt nagy hatást a vállalat életére. 

A Varo tavaly 236,5 millió dolláros nettó veszteséget produkált, vagyis nem áll jól a profittermelés terén. A munkavállalóknak küldött levelében a vezérigazgató Colin Walsh akkor azt mondta, a 10 százalékos leépítés elkerülhetetlen volt ahhoz, hogy megvalósíthassák stratégiájukat és megkezdjék a nyereséges működést. Talán a várható 50 millió dolláros tőkebevonás újabb löketet ad az egykori üdvöske hánykolódó hajójának.

(Forrás: Finextra)

(Címlapkép: Varo Bank)