33 millió dollárt szerzett a bevándorlókat segítő cég

A LemFi, egy fintech platform, amely nemzetközi fizetési szolgáltatásokat nyújt bevándorlóknak, 33 millió dollár értékű A-sorozatú finanszírozási kört zárt le. A befektetési kör vezetője a Left Lane Capital volt, több másik tőkealappal és befektetővel együttműködésben. A kanadai cég 2020-ban indult, mára már három kontinensen szolgál ki több, mint fél millió embert.

A LemFi 2020-ban alakult azzal a céllal, hogy támogassa a folyamatosan növekvő bevándorló népességet. Az alkalmazásukon keresztül a felhasználók több, mint 10 országba tudnak pénzt “hazaküldeni”, többek között Nigériába, Ghánába és Kenyába.

Afrikai országokra specializálódnak, kifejezetten a nigériai lakosságra. A vállalat célkitűzése és missziója nem véletlen folytán alakult ki: a két alapító, Ridwan Olalere és Rian Cochran az afrikai fintech OPay-nél találkozott. Egyszerű, alacsony költségű pénzküldési lehetőségeket kínálnak az afrikából bevándorló munkavállalóknak.

A LemFi felhasználói több pénznemben tudnak műveleteket végezni, a tartózkodási ország és az otthonuk pénznemében is. A platformot lehet használni pénzküldésre, fogadásra, pénz tartására és valutaváltásra. Emellett azonnali nemzetközi utalásokat tesznek lehetővé a bankoknál jobb árfolyamon, átutalási- és számlavezetési-díj felszámolása nélkül.

Magas az igény a bevándorlók oldaláról

A vállalat megoldására több szempontból is magas az igény. Az USA már régóta kívánatos célpont az afrikaiak, különösen a nigériaiak számára. A LemFi kutatása alapján 2015 óta a nigériai bevándorlók az Egyesült Államok teljes, külföldön született népességének több mint 0,6 százalékát teszik ki, így ők az afrikai bevándorlók egyik legnagyobb forrása.

Ezen kívül egy egyszerű és költséghatékony megoldást nyújtanak. Az Egyesült Államokban például kifejezetten bonyolult és körülményes folyamat egy bankszámla nyitása. Ennek oka, hogy a vízummal ott tartózkodók gyakran nem jogosultak társadalombiztosítási számra (SSN) vagy adószámra (ITIN), ami jelentősen megnehezíti a számlanyitási folyamatot. A Revolut néhány hete jelentette be amerikai terjeszkedését, ahol többek között az USA népességének ezt a rétegét is kiszolgálnák. 

Továbbá, hagyományos (inkumbens) bankok gyakran magas valutaváltási jutalékot számolnak fel, és a középárfolyamnál drágább értéken végzik el a váltást. Nem mellesleg a költségek gyakran a sorok között bújnak meg, és az ügyfelek gyakran csak utólag, vagy nem is veszik észre a magas felárat. A nagybankoknál jelentkező transzparencia hiányára egyébként felhívják a figyelmet a fintech cégek és neobankok – többek között a LemFi is így próbál ügyfeleket szerezni. Angliában a legnagyobb fintech cégek júliusban a kormányhoz fordultak, a rejtett banki költségek regulárását és eltörlését követelve.

Az Egyesült Államokban a LemFi pénzügyi technológiai vállalatként működik Lemonade Two néven.

(Forrás: Finextra)

(Címlapkép: Depositphotos)