Jól megy a cégnek, visszaveszi a kontrollt befektetőitől

Kiemelkedő évet zárt tavaly a Plus500, ezért még több pénzt szán részvény visszavásárlási programjára. A kereskedési platform 100 millió dollárral több pénzt kínál azoknak a befektetőknek, akik hajlandók megválni részvényeiktől.

A Plus500 részvény- és kriptovaluta-kereskedést, valamint befektetési alapokat és származtatott ügyleteket is kínál felhasználóinak. Azonban leginkább CFD-kereskedési szolgáltatása miatt híres.

A CFD mozaikszó a „contract for difference” kifejezést jelöli, amelynek az árfolyamkülönbözeti szerződés a magyar megfelelője. A szolgáltatás lehetővé teszi, hogy egy értékpapír vagy egyéb eszköz árfolyammozgására fogadjanak az emberek, anélkül, hogy birtokolnák azt.

Ennek köszönhetően alacsony befektetéssel is részesülhetnek egy eszköz árának felíveléséből. Ugyanakkor veszteségek is sújthatják őket. És mivel sokan az olcsónak tűnő profitokról hallanak először, nem pedig a jelentős mínuszokról, tudatlanul szállnak be az egyébként kockázatos területre.

Bár befektetői berkekben vegyes a megítélése a Plus500-nak, a pénzügyi teljesítménye erős. Állításai szerint a vállalat sok „magas értékű, hosszú távú” ügyféllel rendelkezik, akik nagy szerepet játszottak a tavalyi sikerekben. A felhasználók átlagos befektetése elérte a rekordot jelentő 8 ezer dollárt, a teljes platformon tartott vagyon pedig 2,3 milliárd dollárra nőtt.

100 millió dollár részvény visszavásárlásra

A már megkezdett részvény visszavásárlási programja mellett kötelezi el magát most erősebben a Plus500. Egy vállalat jellemzően akkor vásárolja vissza részvényeit, amikor:

  • megfelelő tartalékai vannak és úgy ítéli meg, hogy kedvező az árfolyam, vagyis a valós értéknél alacsonyabb áron tudja megvenni a részvényeket;
  • a vezetőség egyes juttatásai olyan mutatókhoz vannak kötve, amelyeket manipulálni lehet a közkézen forgó részvények számával; valamint
  • folyamatosan esik a részvényárfolyam, és azt a kereslet serkentésével, a kínálat szűkítésével mesterségesen alakítaná a vállalat.

Feltehetően a Plus500 az első kategóriába tartozik, ugyanis egy nagyobb 2019-es esés óta növekvő tendenciát mutat a részvénye. Bár alapításának idejét és tevékenységét illetően nem feltétlenül az újvonalas fintech cégek táborát erősíti, mindenképpen üdvözlendő, hogy egy pénzügyi technológiai cég egészséges pénzügyi háttérrel rendelkezik.

(Forrás: City A.M.)

(Címlapkép: Depositphotos)