Folytatódik a Binance vesszőfutása

A Binance egyre több szabályozási problémával találja szemben magát. A kriptotőzsdék világának egyik legnagyobb szereplője kénytelen volt beszüntetni tevékenységét Hollandiában. Ezzel párhuzamosan pedig készülniük kell egy franciaországi vizsgálatra, amely állítólagos “súlyosbított” pénzmosás miatt folyik.

A Binance erőfeszítései a hollandiai virtuális eszközszolgáltatói (Virtual Asset Service Provider) engedély megszerzésére csalódást keltő véget értek. Ennek következményeként a platform július 17-től nem fogad új felhasználókat, és felfüggeszti a meglévő felhasználók vásárlási, kereskedési és befizetési lehetőségeit.

Az engedély elutasítása  ellenére a Binance fenntartja, hogy megfelel a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozásának megelőzésére vonatkozó uniós szabályozásoknak. Ezt azzal indokolja, hogy különböző uniós országokban, köztük Franciaországban, Olaszországban, Spanyolországban, Lengyelországban, Svédországban és Litvániában már meglévő érvényes regisztrációval rendelkezik.

Ezzel egy időben a CoinDesk jelentése szerint a Binance a francia hatóságok ellenőrzése alatt áll a potenciális pénzmosási problémák miatt. A vizsgálat a Binance digitális eszközszolgáltatóként való esetleges jogellenes működése körül forog. A gyanús tevékenység abban az időszakban történhetett, amikor a kriptotőzsde még nem kapta meg a hatósági engedélyt. Erre májusban került sor.

A CoinDesk ügyészségi forrásai szerint a vizsgálat kiterjed a lehetséges “befektetési műveletekben való részvételen, eltitkoláson és koverzión keresztül elkövetett súlyos pénzmosásra”. Ez utóbbi olyan személyek által elkövetett cselekményekre vonatkozik, akik pénzügyi nyereséghez vezető bűncselekményeket követtek el.

Eközben az Atlanti-óceán túloldalán a Binance-t és annak vezérigazgatóját, Changpeng Zhao-t beperelte az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet (SEC). A Binance, a világ vezető kriptotőzsdéje ellen felhozott vádak között számos értékpapírjogi jogsértés szerepel. A SEC azzal vádolja a vállalatot, hogy “kiterjedt, megtévesztésre alkalmas hálót” működtetett.

(Forrás: Finextra)