Az Egyesült Királyság lehet az új Szilícium-völgy

Jeremy Hunt brit kancellár múlt pénteki beszédében felvázolta a brit kormányzat fellendítésére irányuló terveit, többek között azt a felhívást, hogy az Egyesült Királyság legyen a “világ következő Szilícium-völgye”.

A megjegyzés a hallgatóságban jelen lévő technológiai cégek neves vezetőinek szólt. Köztük a Revolut vezérigazgatójának, Nik Storonsky-nak, valamint a Monzo, az Amazon, a Meta, a Microsoft, az Apple és a Google vezetőinek. Hunt megjegyezte, hogy az Egyesült Királyság fintech ágazata tavaly az Egyesült Államok után a második helyen állt finanszírozás tekintetében. Továbbá San Francisco és New York után a London/Oxford/Cambridge “háromszögben” van a világon a legtöbb technológiai vállalkozás.

Hunt felszólította a briteket, hogy az amerikaiakhoz hasonló hozzáállást vegyenek fel, mondván az Egyesült Királyságban a kockázathoz való attitűd “még mindig óvatosabb amerikai barátainkhoz képest”. Beszédében elismerte az alacsony adók fontosságát a gazdasági növekedést serkentő szellemiség elősegítésében, azonban úgy tűnt nem kínál új lehetőségeket ezzel kapcsolatban.

Azt is jelezte, hogy a március 15-i költségvetés nem tartalmaz majd nagy adócsökkentéseket, ehelyett az infláció megfékezésének szükségességét emelte ki. A kancellár elmondta, hogy a kormány célja, hogy minden nagyobb ország közül a legversenyképesebb adórendszert hozza létre. A kormány öt prioritásának egyikeként felvázolta a növekedésre vonatkozó jövőképet. Ugyanakkor a gyenge termelékenységre, az alacsony üzleti beruházásokra és a képzettségi hiányosságokra hivatkozva megemlítette az ország gyengeségeit is.

Hunt úgy véli, hogy a “technológiai szuperhatalommá” válás terve nem csak ambiciózus, hanem megvalósítható is, és osztotta a kormány eltökéltségét, hogy ezt megvalósítsa.

“Valaha minden nagyvállalat kisvállalkozásként kezdte. Éppen ezért nem fogjuk felépíteni a világ következő Szilícium-völgyét, hacsak nem támogatjuk a dinamikusan fejlődő, új vállalkozásokat”

– tette hozzá.

(Forrás: Altfi)

(Borítókép: Depositphotos)