A Revolut a gondterhes időkben is tovább növekszik

A Revolut – a világ egyik legismertebb és legértékesebb neobankja – a technológiai szektorban zajló széleskörű elbocsátások közepette is folytatja a munkaerő növelését.

Chris Yankson, a Revolut toborzásért felelős vezetője azt nyilatkozta, hogy a cég az elkövetkezendő időszakban újabb felvételi hullámot tervez. Ennek keretében a tervek szerint 1700 új munkahelyet fognak létrehozni. A hír mindenképpen biztató. Ez alapján arra következtethetünk, hogy a cég pozitívan ítéli meg jövőbeli kilátásait. Ezt alátámasztja az is, hogy a Revolut honlapján jelenleg 275 nyitott pozícióra keresnek új munkatársakat.

A toborzásért felelős vezető mondandójából figyelemre méltó a következő megállapítás: az emberek általában úgy tekintenek az az elbocsátásokra, mint az egyén hibájára, de a jelenlegi környezetben egyértelmű, hogy ez a vállalatok hibája, akik túl sok embert vettek az elmúlt időszakban. Sok technológiai cég úgy gondolkozott, hogy a világjárvány idején tapasztalt bevételnövekedés állandó lesz. Ennek függvényében felelőtlenül bővítették a munkahelyek számát. A tavalyi évben ez a gondolkodásmód gyökeresen megváltozott, számos vállalat bocsátotta el a dolgozóinak jelentős hányadát. Ezek közé tartoznak az olyan technológiai óriások, mint a PayPal, az Amazon, a Meta és a Google, valamint a fintech világ olyan nagyágyúi, mint a Plaid, a Stripe és a Chime.

Ezzel szemben a Revolut pont 2022-ben pörgette fel az új munkahelyek teremtését, hiszen a cég jelenleg 6000 embert foglalkoztat, szemben a 2021 végi 2800 fővel. Egy átlagos hónapban 2022 eleje óta a Revolut 250 és 400 fő közötti új munkatársat vett fel. Azonban másokkal ellentétben egyelőre úgy tűnik, hogy a cégnél óvatosabb megközelítést és megfontoltabb stratégiát alkalmaznak az új munkatársak felvételére. Állításuk szerint az ő esetükben a létszám növelése nem az egyetlen eszköz a növekedés eléréséhez. Mindezzel egybevág a friss hír, ami 1700 további munkahely létrehozását vetíti előre egy olyan év után, mely a legtöbb technológiai cég számára csak nehézségeket hozott.

Befektetői szemmel vizsgálva a helyzetet, kijelenthető, hogy mindig örömteli egy olyan céget találni, amelyik a bőséges esztendőkben nem rugaszkodik el a realitás talajáról, illetve az ínséges időkben képes megőrizni, sőt növelni tudja versenyképességét. Úgy tűnik, hogy a Revolut egyelőre megfelel ennek a fontos kritériumnak.

A bejelentett terv a fintech és a tágabb értelemben vett technológiai ágazatban tapasztalható tartós tendenciával ellentétben áll. A szektor szereplőinek többsége a költségek csökkentése érdekében visszavesz a munkaerő-felvételből vagy jelentős elbocsátásokat hajt végre.

Tényleg ennyire fényes a jövő?

Fontos megjegyezni, hogy a potenciális befektetők és a fintech világ egésze még mindig a Revolut 2021-es pénzügyi eredményeit várja tűkön ülve. A késés összefüggésben áll a brit banki engedély megszerzésével, hiszen ehhez is muszáj rendet raknia a vállalatnak a könyvelés területén.  Egyelőre nincs pontos információ arra vonatkozóan, hogy ez mikor fog megtörténni.

Amíg ezen a fronton nincs előrelépés addig valószínűleg nem kapják meg a banki engedélyt, nem teszik közzé a 2021-es jelentést, illetve a tőzsdei debütálás is várat magára. Az utóbbival kapcsolatban annyit tudunk, hogy a Revolut folytatja az előkészületeket és a befektetői kapcsolatokért felelős csapat felállítását.  Nikolay Storonsky vezérigazgató tavaly utalásokat tett arra, hogy a vállalat már “sokkal közelebb van a tőzsdei bevezetéshez”, de a várakozások szerint még hosszú út áll előtte. Ahhoz, hogy az IPO megvalósuljon, be kell bizonyítani a befektetőknek, hogy a cég felkészült a nyilvános piacok által megkövetelt szigorúságra.

(Forrás: AltFi)

(Borítókép: Depositphotos)