1 milliárdos tőkebevonást hajtott végre a NYDIG

Hatalmas, 1 milliárd dolláros tőkebevonást hajtott végre a napokban a NYDIG kriptovaluta technológia szolgáltató. A vállalat az elmúlt években rengeteget profitált az intézményi szereplők bitcoin iránti nyitottságának növekedéséből, így mostanra 7 milliárd dollárra értékeli őket a piac. A tőkeemelést a WestCap vezette, de többek között olyan patinás nevek is részt vettek benne, mint az Affirm, a Fiserv és a Morgan Stanley.

A NYDIG fokozatosan ágyazza be technológiáját a legnagyobb banki infrastruktúra szolgáltatók (Alkami, Fiserv, FIS, Allied, Q2) rendszereibe, ezáltal lehetővé téve pénzintézeteknek, hogy kriptovaluta fizetési szolgáltatásokat kínáljanak ügyfeleiknek. A vállalat emellett fintech cégekkel is elkezdett együttműködni, így például technológiai partnerként részt vettek az Upgrade bitcoin jutalmakat kínáló kártyájának piacra dobásában. Ez a termék olyannyira sikeres, hogy az Upgrade által kibocsátott új kártyák közel 10%-át teszi ki. 

Márciusban a NYDIG már bevont egyébként 200 millió dollárt, azt a kört a Morgan Stanley vezette a Soros Investment Fund részvétele mellett, tehát ebből a szempontból is kifejezetten sikeres évet zár a vállalat. Már a bevont források költését is megkezdték, novemberben például felvásárolták a közösségi média fókuszú mikrofizetési alkalmazást, a Bottlepay-t.

Robert Gutmann, a NYDIG társalapítója és vezérigazgatója így nyilatkozott a mostani tőkebevonás kapcsán: “Partnerségeink és stratégiai befektetőink jelentik a NYDIG alapját, amely lehetővé teszi számunkra, hogy szektortól függetlenül minden vállalatnak a legjobb Bitcoin megoldásokat tudjuk nyújtani. Ez a friss tőke felgyorsítja majd célunk elérését, így mindenkinek elérhetővé és hasznossá tehetjük ezt az izgalmas hálózatot.” A vállalatvezető azt is elmondta, hogy a most bevont forrásokat a NYDIG intézményi bitcoin platformjának további fejlesztésére fogják fordítani a bitcoin protokollt érintő legfrissebb újítások kiaknázásával, legyen szó Bitcoin és Lightning Network fizetésekről, digitális eszközök tokenizálásáról, vagy épp okosszerződésekről.

Forrás: Finextra

Bátorfi Botond