Problémáznak az online bróker felhasználói

A Silicon Valley Bank összeomlása a Robinhood online bróker platformra is negatív hatással volt. Az alkalmazást saját felhasználói vádolják, hogy nem kapták meg a Silicon Valley és Signature Bankokra tett short pozíciókból származó profitot. 

Nem tudták bezsebelni a profitot

Az ügyes kereskedők eladási opciókat vásároltak az SVB-re és a Signature Bankra, mielőtt azok összeomlottak volna. Ezek az eladási opciók arra fogadnak, hogy a részvények árfolyama csökkenni fog, így a kereskedők a piaci ár felett adhatják el a részvényeket, és zsebre tehetik a különbözetet. Amikor azonban a piaci pánik eluralkodott és a részvények árfolyama zuhanni kezdett, a felhasználók állítása szerint nem tudták lehívni a bankokra vonatkozó eladási opcióikat, így nem tudták megszerezni a nekik járó nyereséget.

Az elégedetlen felhaszálók a Twitteren dokumentálták tapasztalataikat. Az egyikük megosztotta, hogy “határozatlan ideig tartó short pozícióban ragadt”. Mások azt állítják, hogy az eset nem csak a Robinhoodnál állt fenn, hanem más brókereknél is, köztük a Fidelity Investmentsnél. 

Azóta a bankok részvényeivel már nem lehet kereskedni. A Robinhood vezérigazgatója, Vlad Tenev reagált a kritikákra és egy tweetben azt írta, hogy “dolgoznak azon, hogy a platform felhasználói számára a problémát minél előbb megoldják”. A Financial Times azóta arról számolt be, hogy a Robinhood úgy döntött, megszegi saját szabályát, és a március 17-i lejárati dátumon túlra is meghosszabbítja ezen pozíciók lejárati idejét. A mém-részvények őrületének idején a Robinhoodot egyébként piaci manipulációval vádolták, miután leállította a GameStophoz hasonló részvények kereskedését, amikor a helyzet túl kockázatossá vált számára. 

Távozik az operatív igazgató

Eközben a Robinhoodnál vezetői átszervezések is történtek. A vállalat COO-ja, Gretchen Howard bejelentette, hogy az év végén nyugdíjba vonul. Howard a jövő hónaptól különleges tanácsadói szerepet tölt be. Mielőtt a Robinhoodhoz csatlakozott, a CapitalG-nél – a Google anyavállalatának, az Alphabetnek – a kockázati tőke részlegén dolgozott. 

(Forrás: Altfi)

(Borítókép: Depositphotos)