Megérkezett az év egyik legnagyobb befektetése

Bár múlt héten volt Black Friday, néhány befektető nem akart spórolni és nyélbe ütötték a legnagyobb őszi fintech befektetést. Az Alpheya tőkebevonása minden bizonnyal ott lesz az év legnagyobb ügyletei között. Az Indy és a Blast kisebb összegeket vont be, de minden okuk megvan a büszkeségre – kevés fintech cégnek lett volna esélye múlt héten az első helyre.

Az utóbbi hetek egyik legnagyobb tőkebevonási fordulóját zárta le az Alpheya az Egyesült Arab emírségekben. A vállalat 300 millió dollárnyi befektetést kapott a Lunate-től és a BNY Mellontól.

Az Alpheya wealthtech, azaz vagyonkezelési technológiai vállalat. Személyre szabható, végponttól végpontig terjedő platformját vagyon- és eszközkezelők, privátbankok és befektetési vállalatok veszik igénybe a Közel-Keleten és Észak-Afrikában.

A platformon számos vagyonkezelési funkcióval rendelkezik: ügyfélregisztrációval, pénzügyi tervezéssel, portfólió-összeállítással, kereskedéssel és a portfolió újrasúlyozással, kockázatkezeléssel és analitikákkal.

Segítség a vállalkozóknak

Az első és a második legnagyobb tőkebevonás között nagy volt az ugrás múlt héten. A francia Indy 40 millió euróval, körülbelül 44 millió dollárral gyarapította vagyonát. Legutóbbi befektetési köre 35 millió eurót hozott. szembetűnő, hogy még egy kihívásokkal teli gazdasági környezetben is képes volt javítani ezen az értéken, számos fintech céggel ellentétben.

Az Indy egy átfogó platformot kínál szabadúszók számára. Az Indy kezdetben az automatizált könyvelésre összpontosított, majd szolgáltatásait kiterjesztette a szabadúszók és önfoglalkoztatók adminisztratív és pénzügyi folyamatainak egyszerűsítésére. Jelenleg olyan szolgáltatásokat nyújt, mint a könyvelés, adózási dokumentum előkészítés és számlázás. Hamarosan pedig vállalkozókra és vállalkozásokra specializálódott banki szolgáltatásokat is bevezet kínálatába.

Blockchain születik

Végül muszáj megemlíteni a Blastot is, amely egy 20 millió dolláros tőkebevonással büszkélkedhet. Egy blockchain hálózatról van szó, amelybe már 30 millió dollárnyi kriptovalutát csatornáztak a felhasználók – ezen felül jutott 20 millió dollárhoz a mögöttes vállalat.

A Blast egy úgynevezett Layer 2 blockchain. Ígérete alapján az Ethereumra épülve kínál potenciálisan hozamot generáló befektetési lehetőségeket. Leegyszerűsítve a Blast részt vesz az Ethereum fenntartásához szükséges „staking” folyamatokban, ezzel pedig képes lehet hozamot termelni. Fontos megjegyezni, hogy várhatóan február 24-én élesedik teljes egészében a blockchain. Mint minden befektetésnél, és különösen kriptoprojektnél, a Blast esetében is kiemelt figyelemmel kell eljárni.

(Forrás: Crunchbase)

(Címlapkép: Depositphotos)