Heti fintech hírösszefoglaló


A svájci Seba kriptobank egyetemi oktatást indít

A svájci Seba kriptobank a blockchain-témájú egyetemi kurzus elindításával igyekszik kiküszöbölni a feltörekvő technológiákban rejlő potenciális készséghiányt. A pénzügyi intézmények úgy vélték felfedezni, hogy most a nagy technológiai cégekkel versenyeznek a technológiában jártas új munkaerőért, így egyre inkább arra törekednek, hogy kapcsolatot létesítsenek a tudományos testületekkel.

Új „szuper alkalmazást” indít a Revolut

A híres fintech cég a következő hónapban több funkcióval szeretné bővíteni applikációját úgy, hogy a platform használatával az ügyfelek egy felületen kezelhessék pénzügyeiket. 

Fizetőssé válik a TransferWise bankkártya

Május elejéig ingyenesen lehetett rendelni a TransferWise betéti kártyáját, ez most megváltozott: a május 6. utáni kártyaigénylésekért 2000 forintos egyszeri díjat számít fel a szolgáltató, ami saját blogbejegyzésük szerint a postázást, az ügyfelazonosítást, a kártyagyártást és a szállítási díjat fedezi.

Miért vezet az Egyesült Királyság a digitális bankok területén?

A pénzügyi szolgáltatások terén az Egyesült Királyság globális bajnok az innováció támogatásában. A pénzügyi szervezetek technológiai megoldásába való beruházások jelenleg még fontosabbak, mint valaha, mivel a világ a COVID-19 járvány miatt a távoli munkavégzés és online csatornák felé tolódik. A Nemzetközi Kereskedelmi Minisztérium nyilvántartása szerint 89 000 fintech cég működik az Egyesült Királyságban.

A covid-19 hatására változnak a Revolut deviza-tranzakciós feltételei

A korona vírus okozta pénzügyi lassulásra hivatkozva a Revolut bejelentette, hogy augusztus 12-étől módosulnak a deviza tranzakciókra vonatkozó feltételeik, hogy ezzel is tovább csökkentsék a cég költségeit.