Folytatódik a Revolut dilemmája

A Revolut már régóta igyekszik brit banki engedélyt szerezni, azonban eddig nem járt sikerrel. Az üggyel kapcsolatban nemrég a brit parlament egyik tagjával, Andrew Griffith-fel ült le beszélgetni a neobank két kulcsembere, Nik Storonsky vezérigazgató és Martin Gilbert elnök.

A megbeszélésre a Revolut folyamatban lévő erőfeszítései közepette került sor. A neobank szeretné megmenteni a Bank of Englandhez benyújtott banki engedélykérelmét annak érdekében, hogy teljeskörű bankként működhessen az Egyesült Királyságban.

A találkozón egyértelművé vált, hogy Griffith-nek nincs beleszólása az engedélykérelmi folyamatba. Az egyik forrás szerint Storonsky és Gilbert elismerte, hogy a kérelemmel kapcsolatos felelősség őket terheli. Megértették a korlátokat, amelyek megakadályozzák Griffith-t abban, hogy foglalkozzon az üggyel. A Revolut szóvivője később tisztázta is, hogy a vállalat nem kérte Griffith beavatkozását az engedélyezési folyamatba.

A fejlemény a The Telegraph egyik májusi értesülését követi, amelyből kiderült, hogy a Bank of England kész volt elutasítani a neobank kérelmét. Mostanáig azonban még nem hozták meg a döntést hivatalosan. A Revolut így továbbra is aktívan törekszik arra, hogy megszerezze a banki engedélyt. Bár litván banki engedélye már van, a brit engedély megszerzése kulcsfontosságú mérföldkőnek számít a Revolut növekedése szempontjából.

A Revolut az elmúlt hónapokban számos kudarccal szembesült. Többek között két felsővezetője is távozott. Emellett könyvvizsgálója, a BDO egy nyilatkozatban hívta fel a figyelmet arra, hogy a vállalat 2021-es bevételeinek számításában hibák lehetnek.

Mindent megpróbál a Revolut

A Griffith-tel való találkozót megelőzően Martin Gilbert találkozott egy másik állami szerv, a Prudenciális Szabályozási Hatóság (PRA) tisztviselőivel, hogy megpróbálja megmenteni a Revolut banki engedélykérelmét. A PRA korábban az engedély megadásának előfeltételeként több követelményt is megfogalmazott. Többek között az auditált beszámolók korlátozás nélküli benyújtását és a vállalat tulajdonosi szerkezetének egyszerűsítését.

A találkozó során Griffith Storonskyval és Gilberttel a Revolut hosszú távú terjeszkedési terveiről és az Egyesült Királyság fintech szektorának helyzetéről is tárgyalt. Májusban Storonsky kritizálta az Egyesült Királyságban tapasztalható túlzott bürokráciát. Sőt, még arra is utalt, hogy esetleg külföldre költözteti a vállalatot.

Bennfentesek a találkozót “hosszú távú elkötelezettségként” jellemezték, és bár a találkozó “rövid” volt, inkább az általános kapcsolatépítésen volt a hangsúly. A Revolut szóvivője hangsúlyozta, hogy soha nem kérték Griffith közbenjárását a brit banki engedélykérelemben, és minden ezzel ellentétes állítást teljesen hamisnak bélyegzett. Hasonlóképpen, a pénzügyminisztérium szóvivője tisztázta, hogy a miniszterek nem rendelkeznek hatáskörrel a banki engedélykérelmek tekintetében, és megismételte, hogy a Revolut és Griffith közötti kapcsolatfelvétel a pénzügyi szektorral való rutinszerű miniszteri interakció része volt.

A Revolut törekvése a brit banki engedély megszerzésére továbbra is folyamatban van. A vállalat reményei szerint képes lesz sikeresen navigálni a brit szabályozási környezetben és megkaphatja a növekedéséhez és működéshez szükséges banki engedélyt.

(Forrás: The Telegraph)

(Címlapkép: Depositphotos)