Az Interledger Alapítvány egyszerűsítené a webes fizetéseket

Az Interledger Alapítvány célja egy olyan web alapú fizetési infrastruktúra létrehozása, amely nagyobb globális pénzügyi integrációt tesz lehetővé. Ezt egy nyitott fizetési hálózattal szeretné megvalósítani, amelyen keresztül bárki pénzt kereshet, vásárolhat, eladhat, kereskedhet és megoszthat.

“Olyan világot képzelünk el, ahol az alkotók és a kiadók megkaphatják a fizetséget munkájukért anélkül, hogy ki lennének téve a rájuk erőltetett hirdetéseknek vagy személyes adatokkal való visszaélésnek” – áll a weboldalukon.

Az alapítvány becslése szerint a hagyományos banki szolgáltatások magas díjai miatt világszerte 1,7 milliárd ember marad bank nélkül. Ezért létrehozták a ‘Grant for the Web’ elnevezésű 100 millió dolláros alapot, amelyet a webes bevételszerzés méltányos és inkluzív normáinak javítására szeretnének fordítani.

Az alapítvány első támogatói a Coil és a Ripple. A Stefan Thomas által alapított Coil lehetőséget kínál a fogyasztóknak, hogy akár néhány centet fizessenek a tartalomgyártók számára. Így az olvasó vagy hallgató, néhány percnyi fogyasztásért fizethet feliratkozás és a hirdetésekkel való bajlódás nélkül. Thomas emellett az Interledger Alapítvány elnöke és az Interledger Protocol társ-alkotója. Úgy gondolja, hogy nem csak a  fogyasztók és az alkotók, de sok bankár is szeretne olyan változást látni, amely megkönnyíti a fogyasztók számára az alkotóknak történő fizetést. 

Az alapítvány egyik célja, hogy segítsék a webes bevételszerzést. A már említett ‘Grant for the Web’ elnevezésű program, olyan magánszemélyek, projektek és  globális közösségek számára nyújt támogatást, amelyek hozzájárulnak a webes bevételszerzés ökoszisztémájának sokszínűsítéséhez, az egyenlőség és az inklúzió megteremtéséhez.

Az Interledger elképzelése tehát, hogy megkönnyítse a bevételszerzést a kreatív szakemberek és szabadúszók számára oly módon, hogy nem kényszeríti őket arra, hogy hirdetésekre, webhelyenkénti előfizetésekre vagy tracking modellekre támaszkodjanak.

Forrás: Forbes

Szabó Rebeka