A Tandem Bank újra bevásárol

A Tandem Bankot 2013-ban alapították az Egyesült Királyságban, hogy Fintech alapokra helyezve szolgáltasson különböző lakossági termékeket. 

Néhány évvel az alapítás után úgy szerzett banki engedélyt, hogy felvásárolta a Harrods Bankot, majd röviddel ezután, használva az újdonsült lehetőséget, a hitelkártya kibocsátás is felkerült a palettára. Ezt követően hongkongi terjeszkedésbe kezdtek, és gyorsan elérték a félmilliós felhasználószámot, és folyamatosan mutatták be az újabbnál újabb funkciókat. Az idei évben sikeresen zártak egy 60 millió fontos tőkebevonási kört, közben pedig fizetőssé tették hitelkártyaszolgáltatásukat, hogy ne csak a befektetők pénzéből gazdálkodhassanak.

Most kiderült, hogy mire költik a bevont tőke egy részét: hitelezési tevékenységük kibővítésének érdekében megvásárolták a zöld lakossági projektek finanszírozására szakosodott Allium nevű angol hitelintézetet. Az Allium kifejzetten arra szakosodott, hogy olyan energiahatékonysági fejlesztéseket finanszírozzon, ami csökkenti a lakossági energiafelhasználók ökológiai lábnyomát. Ilyen projektek lehet például napelemek beszerzése és telepítése, fejlettebb fűtő-/hűtőrendszerek telepítése vagy alacsony széndioxidkibocsátású kazánok, bojlerek beszerzése.

Paul Noble, az Allium CEO-ja szerint a Tandem és az Allium mixéből olyan zöld-banki termékpaletta alakulhat ki, ami minden szempontból megfelel a modern kor igényeinek: technológiai és környezettudatosság szempontjából is megállja a helyét. A fintech szektorban is egyre népszerűbb egyébként a környezettudatosságra való törekvés, az elmúlt napokban jelentette be a Visa zöld kötvény kibocsátását, fenntartható kártyaprogramot indított a Mastercard, és a bunq holland fintech faültetési programja is szépen halad.

Forrás: Finextra

Suppan Márton