A Mastercard elindította a Mastercard for Fintechs (Mastercard a fintechekért) programot, amely keretében startupok juthatnak a kártyatársaság támogatásához. A program nyertesei 50 000 eurós nyereményre is szert tehetnek.
A program válasz a finanszírozási környezet romlására. A programban oktatást, szakértelmet, kapcsolat építést kínál a fintechek számára és hozzáférést a Mastercard saját eszközeihez .
„Programjaink célja az innováció elősegítése, a fintechek növekedésének egyszerűsítése és felgyorsítása. Digitális megoldásainkat úgy alakítottuk ki, hogy a fintecheket bármely piacon és a bármely szakaszban támogassuk.”
– mondta Eimear Creaven, a Mastercard nyugat-európai részlegének elnöke
Kik nevezhetnek?
A Mastercard for Fintechs program előmagvető (pre-seed), magvető (seed) vagy a kockázati tőke-bevonás első (series A) befektetési szakaszban lévő fintecheknek szól, amelyek már kézzelfogható termékkel rendelkeznek meghatározott európai országokban. Ezek az országok: Belgium, Franciaország, Olaszország, Luxemburg, Hollandia, Spanyolország és Portugália.
A termékek típusát tekintve jelentkezhetnek fizetési megoldásokat, Web3 és blokklánc, banki és kkv-k szolgáltatásokat, beágyazott finanszírozási megoldásokat vagy fenntartható pénzügyi termékeket kínáló startupok..
Döntő az év végén, Párizsban
Az előzetes kiválasztást követően a program résztvevői négy országos versenyen vesznek részt, amelyek június és október között zajlanak Párizsban, Madridban, Milánóban és Amszterdamban. Minden városban nyolc fintech versenyez, amelyek közül két helyi győztest választanak ki. A nyolc helyi győztes ezután részt vesz a döntőben, amelyre az év végén kerül sor Párizsban.
A fintech cégeknek a Mastercard és külső partnerek tagjaiból álló zsűri előtt kell bemutatkozniuk. A döntési szempontok közé tartozik a projekt innovativitása, a pénzügyi megvalósíthatóság, a skálázhatóság és stratégiai illeszkedés a Mastercardhoz.
Díjak
A győztes 50 000 eurós marketing támogatást kap, ami mellett hozzáférhet a Mastercard eszközeihez és szakértői támogatásához, bejut továbbá a Mastercard Start Path program döntőjébe. A Start Path több mint 380 fintech céggel dolgozott már, több mint 10 unikornis (egymillió dollárt meghaladó cégértéket elérő vállalat) került már ki a programból, köztük a Revolut.
(Forrás: Finextra)
(Címlapkép: Depositphotos)