Momo, a kiberzaklatás új jelensége a gyerekekre hajt

Momo – a kiberzaklatás legújabb jelensége. Egy titokzatos, ijesztő lény. Horror. Vagy csak egy nagyon rossz vicc? Egyelőre nincs válasz, hiszen nem tudni, ki és miért áll a dolog mögött. Annyi azonban biztos, hogy a Kék Bálna után egy újabb veszélyes őrületről van szó, ami a fiatalokat célozta meg és próbálja őket akár a halálba is belekergetni. – írja a Digital Hungary

De ki is Momo? Egy torz emberfejű, madártestű horrorlény, aki a WhatsApp nevű alkalmazáson keresztül lép kapcsolatba a fiatalokkal, akiket különböző feladatok teljesítésére próbál rávenni. A kép, ami Momót ábrázolja, eredetileg egy művészi alkotás, amelyet egy japán cég, a Link Factory készített egy 2016-os kiállításra. Mondhatjuk tehát, hogy nincs ebben semmi rejtély, Momo létezik – legalábbis, a jelenség “teste” valóban egy létező alkotás. Azonban nem tudni, hogy ki társított ehhez a lényhez személyiséget is. Az biztos, hogy már nem csak egy Momo ijesztget, hiszen többen is elkezdték utánozni az eredeti figurát. Emiatt nehéz visszavezetni, kitől is indult a zaklatás.

Momo feladatokat ad a gyerekeknek, melyek közt vannak “kevésbé veszélyesek” is, mint például az öncsonkítás, viszont előfordul az, hogy a lény öngyilkosságot követel. Ha azonban a kiadott feladatokat nem teljesítik, vagy nem készül azokról bizonyíték, akkor Momo képekkel és hanganyokkal zsarolja az áldozatokat, valamint azzal fenyegeti őket, hogy éjszaka megjelenik az ágyuk mellett, hiszen Momo mindenki lakhelyét ismeri. Legalábbis így szól a történet, amelyet egyre több áldozat megerősített. A zaklatásnak már halálos áldozata is van.

Teljes cikk