Kriptovalutával fizetünk majd a tejért és a kenyérért?

A blokkláncalapú fejlesztések az egész világon dübörögnek, a befektetői kör átalakulásával tisztulás megy végbe a kriptovaluták piacán is. A stablecoinok előretörésével a kriptopénzek számára megnyílik az esély, hogy mindennapi fizetőeszközzé váljanak. A technológiai átalakulással a munkaerőpiacnak és a szabályozói környezetnek is lépést kell tartania – hangzott el a Blockchain Budapest B-Day 2.0 konferencián.

Kétnapos kriptovaluta- és blokklánckonferencia kezdődött november elején a budapesti Bálnában hazai és külföldi szakemberek részvételével. Jakab László miniszteri főtanácsadó, a Budapest Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja az innovációs és technológiai miniszter üdvözletét tolmácsolva elmondta: napjaink egyik legnagyobb kihívását a digitalizáció jelenti mind az államigazgatás, mind a piaci szereplők számára. Az információk szabad elérése felgyorsítja az ügyintézést, megkönnyíti az automatizációt, Magyarország pedig remélhetőleg az egyik élenjáró európai központja lesz a blockchain-technológia alkalmazásának. Az érték digitalizációja, vagy ahogy divatosan nevezik: „tokenizációja” alapvetően rajzolhatja át a piaci erőviszonyokat. A befektetői kör kicserélődik, sokasodnak a nagyvállalati és intézményi szereplők. A multinacionális cégek a fejlesztési oldalon is beléptek a piacra, számos nagyvállalatnál és közintézményben hoztak létre részleget annak érdekében, hogy a nyilvántartásokat és a pénzügyi elszámolásokat blokkláncalapra helyezzék át. Az iparági szakértők a piac tisztulására számítanak a korai kriptovaluták, például a bitcoin nagy árfolyam-ingadozásait követően – hangzott el a konferencián.

Csabai Csaba, a Blockchain Kutatási Egyesület elnökségi tagja elmondta: a fejlesztőmunkát végző cégek oda fognak menni, ahol a legkisebb az ellenállás, a legtámogatóbb a szabályozási környezet az új technológia alkalmazására. Az egyesület a fejlesztői és szabályozói oldal képviselőit tömöríti, célja az érdekek és a munka összehangolása. Csabai a konferencia egyik fontos eredményének nevezte a kormányzati támogatás megjelenését, az intézményi előadók nagy számát, illetve a nemzetközi és magyar jogalkotással foglalkozó „szabályozási kerekasztal” megrendezését.

Teljes cikk