10 000 dollár értékű cryptovalutát rejtenek az absztrakt műalkotások

A los angeles-i művész, Andy Bauch teljesen új szintre emelte virtuális pénz által ihletett művészetet. Elgondolását a pénteken megnyitott New Money címet viselő kiállításán mutatta be.

Andy Bauch lego kockákból készít szemet gyönyörködtető, egyszerre mágikus és lendületes alkotásokat. Sorozata nagyszerűen ötvözi a művészetet és a kriptográfiát. A lego kockák jelképezik a digitalizálás pixelszerűségét a képeken. Bauch elmondta, hogy már 2013-ban érdeklődött a kriptovaluták iránt “de nem voltam elég okos, hogy olyan mennyiséget vásároljak, amiből nagyobb pénzem lehet.” Ehhez a különleges művészeti projekthez Bauch különböző virtuális pénznemeket vásárolt még 2016-ban. Ezt követően a magánkulcsaikat absztrakt mintává generálta egy algoritmuson keresztül. A mozaikokat és mintákat szintén számítógépes algoritmusokkal és szoftveres segítséggel hozta létre, amely lehetővé tette saját személyes esztétikai változtatásait is, csak arra kellett figyelnie, hogy ne változtassa meg a titkos kódokat. A képek mindegyike egy titkos magánkulcsot ábrázol, amelyek összesen akár 9 000-10 000 dollárt is tartalmazhatnak.

Egy-egy darab megvásárlása nem jelenti azt, hogy a kép tulajdonosa a magánkulcs tulajdonosa is lesz egyúttal, hiszen bárki, aki kitalálja a kódot, elviheti a pénzt.

A nem mindennapi kiállítás március 23-25-én a los angelesi Castelli Art Space-ben került bemutatásra. Információk szerint a tárlat ideje alatt senkinek nem sikerült megfejtenie a kódokat, tehát még minden összeg megvan.

A kiállításon bemutatott képsorozat 100 000 darab legóból készült, melyek magukban rejtik a kripto-pénztárcákhoz vezető titkos kulcsokat. A bemutatott művek összesen kb. 10 000 dollárt tartalmaznak különböző kriptoértékekben, mint például a Bitcoin, a Dogecoin, a Litecoin és a Cannabiscoin.

“Megpróbálok segíteni mindazoknak, akik nem rendelkeznek olyan háttértudással, hogy megértsék a kriptográfia meglehetősen elvont fogalmát, és felismerjék a bennük rejlő potenciált.” – nyilatkozta Bauch. Munkájával arra törekszik, hogy segítsen áthidalni a szakadékot, amely gyakran az új technológia és az emberiség között tátong.

Az egyes grafikák címei elárulják, hogy mennyi pénz van bennük. Ez a létrehozásuk idején 10 dollártól 90 dollárig terjedt, a képek ára pedig 1500 és 4800 dollár között mozog. A kiállítás ideje alatt a kódok valós idejű értékét vetítéssel jelenítik meg az adott kép árával együtt. Bauch nyilatkozata szerint a kiállítás célja, hogy a nézőt két alapvető kérdéssel állítsa szembe: “Mi a művészet értéke? És mi a pénz értéke?

Andy izgalmas képeit itt tekintheted meg.

Forrás

Szilágyi Viktória